Infografiki – świetny sposób na większy ruch i rozpoznawalność marki

 
 
 
 

Serwis MassPlanner podkreśla, że infografiki są 3 razy częściej polecane (polubienia, „łapka w górę”, rekomendacje online) i udostępniane w serwisach społecznościowych niż jakikolwiek inny rodzaj treści.

 

Z kolei z badania Springer Link wynika, że ludzie, którzy przyswajają sobie jakąś treść, robią to o 323% lepiej wtedy, gdy widzą infografikę zamiast zwykłego tekstu.
http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF02765184

Twoja firma może dużo skorzystać na tworzeniu i publikowaniu infografik. Najczęściej wymieniane korzyści to:

1. Wciągająca treść

Ludzie lubią fakty, liczby i statystyki. Jeśli dodasz do tego atrakcyjne grafiki, masz przepis na świetnej jakości wciągającą treść.

2. Łatwe skanowanie wzrokiem

Ludzie są wzrokowcami, a 90% informacji, które przyswajamy, trafia do mózgu w formie wizualnej. Warto więc tworzyć treści, które są idealnie dopasowane do „nerwu wzrokowego” i łatwe je skanować wzrokiem. :) 

3. Świadomość marki 

Na infografice możesz zamieścić logo swojej firmy. Dzięki temu, gdy pojawi się w jakimś miejscu, odbiorcy zauważą również firmę, która opracowała treść. To świetny sposób na podnoszenie świadomości marki.

4. Lepsze wyniki SEO

W pozycjonowaniu chodzi głównie o pozyskiwanie linków z zaufanych stron i domen z dużym autorytetem. Ludzie o wiele chętniej dzielą się infografikami niż zwykłymi tekstami, dlatego infografiki przyczyniają się do zdobywania linków. A to wpływa pozytywnie na efekty SEO. 

Dlaczego infografiki działają? 

Jako społeczeństwo jesteśmy obecnie wręcz zalewani informacjami. Z jednego badania wynika, że przeciętna osoba każdego dnia spotyka się z taką ilością informacji, która wypełniłaby 174 gazety. Jednocześnie nasz mózg filtruje te informacje i odrzuca ok. 99% z nich. Ten 1%, który trafia do umysłu i zostaje zapamiętany, to informacje wizualne. 

Informacje wizualne są o wiele lepiej i szybciej przyswajane, ponieważ są przetwarzane równocześnie. Zresztą przekonaj się samodzielnie:

 

Chcesz zlecić stworzenie infografiki?

Chętnie wykonam ją dla Twojej firmy! Zostaw swój e-mail i odbierz zniżkę 10% na pierwsze zlecenie.

 
 

Przykładowe infografiki mojego autorstwa: